Žalūziju krāsa

 

 Žalūziju krāsas izvēle

 

Krāsa – viens efektīvākajiem modernā interjera noformēšanas līdzekļiem, ar kura palīdzību var sasniegt augstu tā izteiksmīgumu. Tomēr krāsa ne tikai nosaka telpu mākslinieciskās īpašības, bet arī palīdz izveidot daudz labvēlīgākus nosacījumus cilvēka dzīvei un darbībai, viņa veselībai un noskaņojumam.

Kolorīts – tas ir visu krāsu, kuras ietilpst kolorīta kompozīcijā, samērs. To nosaka dominējošās tuvu nokrāsu krāsas. Tā, ja interjerā pārsvarā ir pelēkas un gaiši zilas krāsas, tad nenozīmīgu dzeltenu, brūnu un baltu elementu klātbūtne tiek iekļauta pelēki – gaiši zilajā kolorītā.

Harmonija – likumsakarīgs krāsu salikums, kas veicina to augstu māksliniecisko izteiksmīgumu.

Izvēloties žalūziju krāsu, jāņem vērā to uzdevums un dzīvokļa vai vasarnīcas kopējais risinājums.

Virtuve, vannas istaba, kabinets vai bibliotēka ir „ģimenes” teritorija. Šeit komfortam ir īpaša loma. Guļamistabas iekārtojums lielā mērā var ietekmēt cilvēka noskaņojumu un emocionālo stāvokli. Kāds negatīvi reaģē uz konkrētām krāsām un nokrāsām, tātad, ja tās tiks iekļautas guļamistabas interjera noformējumā, tad bez šaubām tās traucēs normālam mierīgam miegam. Cilvēki, kuriem normāls miegs ir problēma, dod priekšroku mierīgu nokrāsu žalūzijām. Guļamistabā vēlama pilnīga miera atmosfēra. Tai atbilst siltie gaiši dzeltenie un gaiši zilie toņi.

Ja guļamistabā izvietota arī darba vieta nodarbībām, ieteicamas gaišas žalūzijas: pelēki – zaļas, pelēki – gaiši zilas un citās neitrālās krāsās, kas sekmē koncentrētu garīgu darbu.

Istabā, kur mitinās pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērni, krāsu risinājumam jāveido priecīga atmosfēra, kas veicina bērnu darbīgumu. Jāņem vērā, ka bērniem agrīnā vecumā patīk sarkana un oranža krāsa, skolas vecumā – gaiši zila un zaļa. Tomēr, neskatoties uz bērnu tieksmi pēc spilgtām un piesātinātām krāsām, to izmantošanai bērnu istabā jābūt mērenai, tā kā ir konstatēts, ka šīs krāsas, ilgstoši iedarbojoties uz bērnu, stipri ietekmē viņu psihi. Izvēloties vai veidojot žalūzijas, priekšroka jādod gaiši oranžai, dzeltenai, sarkanai, gaiši zilai krāsai. Kopējam bērnu istabas interjera risinājumam jābūt harmoniskam visās tā iekārtojuma detaļās. Spilgtu krāsas plankumu izvietošana bez sistēmas, tai skaitā arī žalūziju, var novest pie tā, ka bērns ātri nogurst.

Istabai gados vecākiem cilvēkiem jābūt noformētai mierīgos toņos bez krasiem kontrastiem. Nepieciešams ņemt vērā, ka kontrasts ātri nogurdina cilvēku un pasliktina viņa psiholoģisko stāvokli. Noteiktas krāsas un to kombinācijas var radīt cilvēkā prieku, skumjas, uztraukumu vai melanholiju. Sarkanās krāsas ietekmē paaugstinās asinsspiediens, paātrinās elpošanas ritms. Tāpēc tā nav ieteicama dzīvojamo telpu, un vēl jo vairāk guļamistabas noformēšanā.    

Oranžā krāsa veicina labu noskaņojumu un rada svētku atmosfēru. Dzeltenā atšķiras ar skaidrību, svaigumu, stimulē redzi un nervu sistēmu. Zaļā – zāles un lapu krāsa – noskaņo uz mierīgu saskaņu, mudina uz atpūtu. Gaiši zila krāsa ar visām tās nokrāsām rada plašuma, dziļuma un vēsuma iespaidu. Šī krāsa īpaši labvēlīga cilvēkiem ar paaugstinātu nervu uzbudināmību. Violetā krāsa noskaņo uz melanholiju, uz pārdomām. Tomēr konstatēts, ka tā ne tik nomierina, cik atslābina psihi un tāpēc ātri nogurdina cilvēku.


Logu restes

Stacionārās restes vienmēr ir bijušas kā visuzticamākais sargs Jūsu mājoklim.

Lasīt vairāk

Pretuzlaušanas furnitūra

Mūsdienīgi logi tiek aprīkoti ar pretuzlaušanas furnitūru. Mūsu drošība ir atkarīga no tā, cik kvalitatīva ir furnitūra.

Lasīt vairāk

Plastmasas logi

Logi – mūsu kompānijas pamatdarbība. Mēs ar logiem nodarbojamies jau ilgus gadus un zinām par tiem visu.

Lasīt vairāk

Stikla paketes

Mūsdienīgi izgatvošanas veidi ļauj gatavot dažāda veida stikla paketes.

Lasīt vairāk

Žalūzijas

Žalūzijas ir viegli izmantot, tās aizsargā no saules, liekiem skatieniem. Dažas no žalūzijām izstrādātas speciāli priekš plastmasas logiem.

Lasīt vairāk

Termogrāfija

Mūsdienīgs aprīkojums ļauj mūsu uzņēmumam veikt termogrāfiju kvalitatīvi un atbilstoši mūsdienu prasībām.

Lasīt vairāk

Antimoskītu tīkli

Antimoskītu tīkli ir neizstājams logu aksesuārs, it īpaši, siltajā gada laikā. Ziemā tos ir viegli demontēt, bet vasarā tie aizsargā no insektiem un visādiem sīkumiem.

Lasīt vairāk

Koka logi

Koks ir ierasts materiāls un neskatoties uz vairākām izmaiņām tā apstrādē, koka logi vienmēr rada varenas mājas izskatu.

Lasīt vairāk

Ventilācijas sistēma

Mūsdienīgi logi ir hermētiski, lai saglabātu hermētiskumu un izolētu trokšņus, bet tajā pašā laikā tiem japiegādā svaigs gaiss, caur modernu ventilācijas sistēmu.

Lasīt vairāk