Plastikāta logu un durvju ekspluatācijas noteikumi

 

 Lai plastikāta logi būtu ideālā stāvoklī ne vienu gadu vien, nepieciešams iepazīties ar plastikāta logu un durvju ekspluatācijas instrukciju un ievērot šos vienkāršos noteikumus!

            Lai uz stikla nebūtu kondensāta vai apledojuma, ieteicams uzstādīt divkameru 24 mm biezuma stikla paketes. Nepieciešams, lai mitrums tajā istabā, kur tiks uzstādīts logs, nepārsniegtu 40 – 50%. Tāpat dzīvoklī jāfunkcionē sūcējvēdināšanai, lai būtu laba gaisa cirkulācija.

            Lai pārbaudītu sūcējvēdināšanu, jāpieliek papīra lapa pie restēm, ja sistēma ir kārtībā, ventilācijas velkme it kā noturēs lapu ar gaisa, kurš tiek izpūsts pa cauruli, palīdzību.

Telpu nepieciešams vēdināt 2 reizes dienā pa 10 – 15 minūtēm kā vasarā, tā arī ziemā.

Palodzes platumam jābūt tāda izmēra, lai nodrošinātu brīvu gaisa plūsmu no apkures baterijām uz augšu gar logu. Izveidojas normāla gaisa apļveida cirkulācija telpā.

Obligāti jāuztur tīrība uz stikla paketes un profila virsmas. Iesakām mazgāt ar siltu ūdeni vai saudzējošiem ziepju līdzekļiem, iesmērēt gumijas blīvējumus ar specializētu silikonu, 2 reizes gadā ieeļļot furnitūru.

Kondensāta josla uz loga stikla apakšējās daļas (ne vairāk kā 15 cm) ir pieļaujama.

  

Pirms uzstādīšanas uzmanīgi iepazīstieties ar ekspluatācijas un apkalpošanas instrukciju, 

 

 1. Pēc montāžas pabeigšanas.

 

Nepieciešams uzreiz savākt putekļus, skaidas no rāmja un visām kustamām daļām. Nelietot nekādus asus priekšmetus gružu savākšanai. Izmantot putekļu sūcēju vai koka vai plastikāta špakteli, logu rāmjus un blīvējumus apstrādāt ar kopšanas līdzekli vai mīkstu audumu.

ĻOTI SVARĪGI! Pēc loga vai durvju uzstādīšanas tos nedrīkst atvērt vēl 24 stundas. Veicot apdari, uzstādot ailsānes, krāsojot sienas un veicot citus darbus, logu ieteicas turēt aizvērtā stāvoklī, lai izvairītos no krāsas nokļūšanas uz loga kustīgajām daļām. Neievērojot šo noteikumu, pasūtītājs zaudē garantiju.

 

 2. Pie atvēršanas

Atverot un aizverot logus labāk viegli uzspiest uz loga rāmja. Ļoti svarīgi! Ja logs ir atvērts, NEMAINĪT loga roktura stāvokli!

2.1. Pagriežami – atvāžamā loga atvēršana

Atvēršanai pagrieztā stāvoklī nepieciešams pagriezt rokturi horizontālā stāvoklī. Atvāžamajai atvēršanai nepieciešams pagriezt rokturi horizontālā stāvoklī.

UZMANĪBU! Roktura pagriešanu nepieciešams veikt tikai tad, kad vērtne ir aizvērta! Tātad, ja logs ir atvērts, vērtnes stāvokļa pārslēgšanai (piemēram, no pagriežamā stāvokļa atvāžamajā) nepieciešams aizvērt logu un tikai pēc tam pagriezt rokturi.

 

3. Loga tīrīšana

3.1. Vispārējie norādījumi

Plastikāta logus aizliegts tīrīt: ar asiem instrumentiem, kuri var sabojāt profila virsmu; agresīviem tīrīšanas līdzekļiem (šķidrums nagu lakas noņemšanai, šķīdinātājs un citi).

3.2. Parasta netīrība

Logi tiek tīrīti ar neagresīviem tīrīšanas līdzekļiem. Ar mitru lupatiņu noslaukiet putekļus.

3.3. Stipra netīrība

Celtniecības šķīdumus centieties notīrīt ar plastmasas špakteli.

3.4.Traipu tīrīšana

Ieēdušos krāsas traipu un citu grūti tīrāmu netīrumu tīrīšanai izmantojiet speciālos komplektus PVC logu tīrīšanai.

 

4. Logu kopšana

Reizi gadā ieteicams veikt PVC logu apskati.

4.1. Ūdens notekas cauruma tīrīšana

Veiciet netīrumu savākšanu starp rāmja ārējo daļu un blīvējumu ar putekļu sūcēja palīdzību. Ja caurums ūdens notekai aizsērējis, izmantojiet koka kociņu tā iztīrīšanai.

4.2. Blīvējumu kopšana

Reizi ceturksnī attīriet gumijas blīvējumus no gružiem un putekļiem.

 

Ievērojot šos vienkāršos noteikumus, jūsu logi kalpos jums vairākus desmitus gadu!


Logu restes

Stacionārās restes vienmēr ir bijušas kā visuzticamākais sargs Jūsu mājoklim.

Lasīt vairāk

Koka logi

Koks ir ierasts materiāls un neskatoties uz vairākām izmaiņām tā apstrādē, koka logi vienmēr rada varenas mājas izskatu.

Lasīt vairāk

Pretuzlaušanas furnitūra

Mūsdienīgi logi tiek aprīkoti ar pretuzlaušanas furnitūru. Mūsu drošība ir atkarīga no tā, cik kvalitatīva ir furnitūra.

Lasīt vairāk

Termogrāfija

Mūsdienīgs aprīkojums ļauj mūsu uzņēmumam veikt termogrāfiju kvalitatīvi un atbilstoši mūsdienu prasībām.

Lasīt vairāk

Žalūzijas

Žalūzijas ir viegli izmantot, tās aizsargā no saules, liekiem skatieniem. Dažas no žalūzijām izstrādātas speciāli priekš plastmasas logiem.

Lasīt vairāk

Plastmasas logi

Logi – mūsu kompānijas pamatdarbība. Mēs ar logiem nodarbojamies jau ilgus gadus un zinām par tiem visu.

Lasīt vairāk

Stikla paketes

Mūsdienīgi izgatvošanas veidi ļauj gatavot dažāda veida stikla paketes.

Lasīt vairāk

Antimoskītu tīkli

Antimoskītu tīkli ir neizstājams logu aksesuārs, it īpaši, siltajā gada laikā. Ziemā tos ir viegli demontēt, bet vasarā tie aizsargā no insektiem un visādiem sīkumiem.

Lasīt vairāk

Ventilācijas sistēma

Mūsdienīgi logi ir hermētiski, lai saglabātu hermētiskumu un izolētu trokšņus, bet tajā pašā laikā tiem japiegādā svaigs gaiss, caur modernu ventilācijas sistēmu.

Lasīt vairāk