No vēstures par logiem

Logu vēsture aizsākās jau 8 tūkstošus gadus pirms mūsu ēras. Tikai mūsdienās logi kļuva par ikdienišķu un neaizstājamu dzīves vietas sastāvdaļu, bet senos laikos, mājam logu nebija vispār. Mājvieta tika celta tikai ar ieeju, kas kalpoja arī ka vienīga izeja. Tas tika darīts tikai drošības dēļ, jo vienkāršāk bija aizsargāt tikai vienu ieeju.

Tālāk, kā liecina arheoloģiskie izrakumi, mājvietas paradījās ar caurumu griestos, kas kalpoja kā gaismas devējs. Šāda veida spraugas tika veidotas līdz gotikas laikmeta sākumam, kad sāka iestiklot logus ar vitrāžām, kuras tika apgleznotas ar bībeles motīviem.
Pats stikls kā tāds, parādījās pirmajā gadsimtā pirms mūsu ēras un maksāja ļoti dārgi. Tādu greznību spēja atļauties tikai paši turīgākie cilvēki.

Pirmā stikla konstrukcija pasaulē, tika uztaisīta Senajā Romā ar izmēru 1*1,7 metri. Tā atradās Pompejā, gardarobes arkā pirms ieejas pirtī un sastāvēja no bronzas rāmja un matētā stikla.

Loga stiklu revolūcija notika tad, kad parādījās stiklapakete, kura tika patentēta 1865.gadā. Tiesa, ražot to sāka tikai 1934.gadā Vācijā.

Pirmās stikla paketes tika uzstādītas svina rāmī un tām nebija blīvejumu.

Kā svarīgs atklājums stikla izgatavošanā kļuva amerikāņa Klarka novērojums, kurš tika veikt XIX gadsimta vidū. Šis pētījums parādīja to, ka ja virs šķidra stikla uzliek metāla stieni, bet pēc tam to paceļ, tad stikla masa pacelsies kopā ar viņu, veidojot plānu stikla loksni. Pēc tam, tā karajoties gaisā atdziest, tad sastingst un beigu beigās veido plānu, cietu stikla loksni.


Ventilācijas sistēma

Mūsdienīgi logi ir hermētiski, lai saglabātu hermētiskumu un izolētu trokšņus, bet tajā pašā laikā tiem japiegādā svaigs gaiss, caur modernu ventilācijas sistēmu.

Lasīt vairāk

Pretuzlaušanas furnitūra

Mūsdienīgi logi tiek aprīkoti ar pretuzlaušanas furnitūru. Mūsu drošība ir atkarīga no tā, cik kvalitatīva ir furnitūra.

Lasīt vairāk

Logu restes

Stacionārās restes vienmēr ir bijušas kā visuzticamākais sargs Jūsu mājoklim.

Lasīt vairāk

Žalūzijas

Žalūzijas ir viegli izmantot, tās aizsargā no saules, liekiem skatieniem. Dažas no žalūzijām izstrādātas speciāli priekš plastmasas logiem.

Lasīt vairāk

Koka logi

Koks ir ierasts materiāls un neskatoties uz vairākām izmaiņām tā apstrādē, koka logi vienmēr rada varenas mājas izskatu.

Lasīt vairāk

Plastmasas logi

Logi – mūsu kompānijas pamatdarbība. Mēs ar logiem nodarbojamies jau ilgus gadus un zinām par tiem visu.

Lasīt vairāk

Termogrāfija

Mūsdienīgs aprīkojums ļauj mūsu uzņēmumam veikt termogrāfiju kvalitatīvi un atbilstoši mūsdienu prasībām.

Lasīt vairāk

Antimoskītu tīkli

Antimoskītu tīkli ir neizstājams logu aksesuārs, it īpaši, siltajā gada laikā. Ziemā tos ir viegli demontēt, bet vasarā tie aizsargā no insektiem un visādiem sīkumiem.

Lasīt vairāk

Stikla paketes

Mūsdienīgi izgatvošanas veidi ļauj gatavot dažāda veida stikla paketes.

Lasīt vairāk